Sosyal ve Kültürel Hizmetler

Sosyal Yardım Hizmetleri

İhtiyaç sahiplerine ve mahkûmlara, yurt içi ve yurt dışı yardım organizasyonları düzenlenecek, sivil toplum kuruluşları ile ortaklaşa projeler gerçekleştirilecek.

Gezi, Gözlem ve Kültürel Etkinlikler

Yıllık, sosyal ve kültürel programlara uygun gezilerin yanında güncel gelişmelere yönelik, öğrencilerin istek ve ilgilerine cevap vermek üzere ülkemizin tarihî ve turistik mekânlarına geziler düzenlenecek.

Aile ve Kadına Yönelik Hizmetler

Aile ve kadınlara yönelik kişisel gelişim programları, özel eğitim programları, çocuk gelişimi, ekonomi, sağlık, beslenme konularında eğitim programları düzenlenecek.

Yaşlı ve Gençlere Yönelik Hizmetler

Külliyede; yaşlılarımızın verimli vakit geçirecekleri, yeni uğraşlar ve hobiler edinebilecekleri, ilmî ve ictimai etkinlikler yapabilecekleri bir “Yaşlılar Lokali” ile gençlerimizin birlikte verimli vakit geçirecekleri, etkinlikler düzenleyebilecekleri, beceri eğitimleri alabilecekleri bir “Gençlik Merkezi” bulunacak. Yaşlılarımız ve gençlerimiz bu alanda tecrübe aktarımı gerçekleştirecek; aynı zamanda psikolojik bir ihtiyaç olan geniş ailede büyükbaba, büyükanne, torun paylaşım ihtiyacını karşılayabilecek.

Kişisel Gelişim Programları/Atölye Çalışmaları

Mesleki ve kişisel gelişime katkıda bulunacak; iletişim, insan ilişkileri, pedagoji, aile hayatı gibi sosyal ve içtimai konular üzerine eğitim programları icra edilecek.

BAĞIŞ VE KATKILARINIZ