Ayrıntılı Bilgi İçin Kataloğumuzu İnceleyebilirsiniz

Katalog

Marmara Câmii ve Eğitim Külliyesi

İslâmî İlimler Akademisinde; lise, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde ilim adamlarının yetişmesine destek programları çerçevesinde, öğrencilerimizin devam ettikleri okullardaki akademik başarılarını artırıcı derslerin yanında; ilahiyat fakültelerinde ve sosyal bilimler fakültelerinde okutulan derslerle Selçuklu ve Osmanlı medreselerinde okutulan klasik eserler yanında kişisel gelişim dersleri okutulacak.

CAMİ

Külliyede; 650 m² alan üzerinde inşa edilen, merkezî kubbeli ve tek minareli iki katlı camide son cemaat mahalli ile 800 kişi, aynı anda huzur ve refah içinde ibadet edebilecek.

KUR’AN-I KERİM KURSU

Külliyede; akademi öğrencilerinin, çevre halkının, hanımların kıraat uzmanlarından huzurlu ve doğru bir şekilde Kur’an-ı Kerim’i öğrenip talim edebilecekleri bir Kur’an-ı Kerim kursu bulunacak.

ÖĞRENCİ YURDU

Külliye’de 100 öğrenciye hizmet verebilecek kapasitede inşa edilen öğrenci yurdu 100 öğrenciye hizmet verebilecektir; Öğrenci yurdu; tam donanımlı yatakhane, dershane, çalışma odaları, idari birimler, dinlenme ve spor salonları gibi bölümlerden oluşacaktır.

MİSAFİRHANE ve AŞEVİ

Külliyede araştırma yapmak için veya başka gayelerle gelen misafirlere hizmet verecek bir misafirhane, çevredeki ihtiyaç sahiplerine hizmet etmeye yönelik bir aşevi bulunacaktır.

YAŞLILAR LOKALİ ve GENÇLİK MERKEZİ

Külliyede, yaşlılarımıza hizmet verecek bir “Yaşlılar Lokali” ve gençlerimizin sosyal ihtiyaçlarına yönelik bir “Gençlik Merkezi” bulunacak.

KONFERANSLAR SEMİNERLER

Külliyede öğrenim gören öğrencilerin, kursiyerlerin, misafirlerin ve çevre halkın ihtiyaçlarını karşılayacak 200 kişilik çok amaçlı konferans ve seminer salonları bulunacaktır.

KÜTÜPHANE

Külliyede; tarihî, kültürel, bilimsel, sosyal alanlar ve ilahiyat alanlarında kaynak kabul edilebilecek 100.000 kitaplık özel bir kütüphane ve dünyanın her alanındaki kütüphanelerden online faydalanılabilecek sanal bir kütüphane imkânı bulunacak. Külliyede ayrıca 3-6 yaş grubu öğrencileri için bir anaokulu, düğün evi, taziye mekânı, misafir ve öğrencilerimizin öncelikli sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak bir adet revir, yeşil alanlar ve dinlenme parkı bulunacak.

BAĞIŞ VE KATKILARINIZ